Ajulainete muutused
Käsitlen selles materialis täpsemalt helisageduste teemat. Seda, kuidas need täpsemalt meie mõistuse ja teadvuse tasandil mõju avaldavad ning mis siis inimesega juhtub. Eelmises osas sai väljendatud, et muusikaga ning lauluga saab vaimse seisundi viia kõrgenenud olekusse, kus hakatakse kogema tihtipeale mõistusele seletamatuid ja salapäraseid fenomene, mis on tunnetuslikud. Erinevas muusikas võib kuulda kas kõrgeid helisid või madalaid. Ka nende mõju on väga erinev. Mõnes vanemas kultuuris võib kokku puutuda kõrilauljate ja toru meenutavate didgeridoo puhujatega, kus kuuleb väga madalaid ja täidlaselt jorisevaid helivõnkeid. Kirjeldatakse, et seesugused sagedused toovad olemise hästi kohale praegusesse hetke ja viivad keskendunud olekusse, kus valitseb harmoonilisus. Usutakse, et madalad helid toovad inimesele maisust juurde ning tugevdavad tema juuri. Öeldakse, et mõni inimene on kahe jalaga maa peal ning ei hulbi oma teadvusega kusagil pilvedes, vaid on teadlik ennast ümbritsevast kohalolekust. Kirikulauludes kuuleb jällegist väga palju pühalikke kõrgemaid helisid, mille mõju kirjelduste järgi pidavat olema meeliülendav ning siinsest maailmast teadlikkust hajutav, see aitab kogeda midagi mittefüüsilist. Siinkohal peab nentima, et need eksperimendid on tehtud rahustavas olemises, seal ei keskenduta kontrollivalt segavatele sundmõtetele. Sundmõtetele keskendumine rikub meditatiivset protsessi ja selle kogemist.
Keerates 57:07 kaadri peale, kuulete väga ürgset ja madalat kõrilaulmist Darpanilt, kes esines suvel Katariina kirikus
Teada on 5 ajulainete tüüpi:
– gamma (30-70 Hz), mida teadlased ikka veel täpsemalt uurivad;
– beeta (14-30 Hz) - normaalse teadvuse seisundis; (analüüsimine, mõtlemine, stress, ärevus)
– alfa (7-14 Hz) - lõdvestunud olekus; (looming, inspiratsioon, ettekujutlused)
– teeta (4-7 Hz) - meditatiivses seisundis; (transs, probleemide lahendamine, inspiratsioon, allasurutud tunnete avaldumine)
– delta (0,5-4 Hz) - süvaunes ja sügavas meditatiivses seisundis (keha laadimine, teadvusetu seisund)
Helisagedusi kasutades võib positiivselt muuta oma ajulaineid, et saavutada soovitud tulemusi erinevates vajalikes situatsioonides.
Ka beeta- ja gammalainete seisunditel on omad eelised. Kui analüütilist või kõrgendatud tähelepanu nõudvat tööd tehes on vaja tõsta töövõimet, siis võib tulla kasuks beeta/gamma lainepikkustega muusika kuulamine. Neid helisagedusi seostatakse nn läbinägelikkuse suurenemisega, informatsiooni parema töötlemisega ja teatud kognitiivsetega tegevustega nagu analüüs ja matemaatika.
Me kõik oleme võimelised õppima, kuidas ajulainete muutmiseks ja oma elu teatud suunas liigutamiseks saab kasutada heli jõudu.
Teeta meeleseisundit seostatakse paljude erakordsete ja nn supervõimetega. Šamaanid ja looduslähedase eluviisiga inimesed (nagu näiteks Austraalia aborigeenid) teavad juba ammustest aegadest supervõimete omamise “saladust”. Śamaanilugude põhjal on teada, et Sitting Bull ja Geronimo kasutasid vaimujõudu ajas rändamiseks, jälgi jätmata kõndimiseks, taimedega suhtlemiseks ja imepäraste ravimeetodite avastamiseks, sest teadlikus ja arusaamise võime suureneb sügavamas meeleseisundis.
Uuringud on näidanud, et teeta sageduse helisid kuulates sisenevad inimesed sügavasse meditatiivsesse seisundisse ja saavutavad suurema visualiseerimis-, inspiratsiooni- ja ümberprogrammeerimisvõime kui seda tavalises (beeta) ärkveloleku seisundis.
Mida uurijad leidsid loost? — “Weightless” — vabatahtlikel katsealustel oli tulemuseks 65% ängistuse vähenemine
Enda programmeerimisest või nö häälestamisest läbi muusika räägib eesti rändmuusik Tom Valsberg Õhtulehe artikli videos 6:32 kaadri juures. (Vajuta äramärgistatud sõna peale).
Iidsed templid on asetatud müstilisele sagedusele 110hz
Üks vanemaid templeid, mis asub Malta ja Gozo saartel, tahuti välja lubjakivist kunagise kõrgelt arenenud tsivilisatsiooni poolt. Megaliitsed struktuurid näitavad arheoloogia keerulisust. Süsteem ridakividest, mis laskuvad üksteisest alla ükshaaval. Kivid on balansis, jagades raskust võrdväärselt. Matemaatika, mis seisneb tahutud lubjakivides on massiivne. Oraakli kambri katakomb resoneerub madalal häälel, mis kajab läbistavalt sinu kontidest. Uurijad määrasid sealse leiduva sageduse vahemikus 110 Hz – 111 Hz. Idee püstitada monumente, et üksnes genereerida helilaineid on lummav. Kas see oli nõnda kaalutletud või mitte, igaljuhul inimesed, kes veedavad seal mõjusfääris, resoneeruvad sagedusele, mis avaldab mõju nende mõistusele. Dr. Ian cook UCLAst, koos kolleegidega, avaldasid teadusliku paberi, mille uuringust võttis osa sadu tervislikke vabatahtlikke, kelle ajutegevust jälgiti läbi EGG tehnoloogia. Ajal, mil produtseeriti erineva sagedusega helisid, näitas muutuslikku käitumist ja tuju. 100hz sagedusel liikusid ajumustrid vasaku ajupoolkeralt parempoolsele, mis on emotsionaalsuse protsessimise, empaatia ja sotsiaalse käitumise keskuseks. Kas siis iidne rahvas väestas katakombe selleks, et tekitada kõrgendatud teadvuseseisundit? See küsimus mõlgub paljude arheoloogide peas, kes uurivad iidse akustika uurimustööd. Tiibeti sarv, moderne kummardamise Bahai maja, Angkor Wat - kõik on disainitud resoneerima 110-111hz vahemikus. See pole kokkusattumus arheoloogide seas, kes on säärase iidse müsteeriumi avastanud.
110 hz eripära
See kõrgus on tuntud esindama inimese helikõrgust. Budistid ja hindud poollauldes esitasid oma mantraid sellel sagedusel. Arheoloogid väidavad, et neid kambreid kasutati rituaalideks ja ümisemiseks. Omades sellist kohta säärasel sagedusel, toetab selgusega laulmist. See resonants tõstatab loomingulise aju osa võimekust. See on kunsti, poeesia, sensuaalsuse, spirituaalsuse, tunnete, kujutlusvõime ja innovatsiooni keskuseks.
Intuitiivne kingitus, mil ratsionaalne pool on ustav teener. Uuringud näitavad, et kui ületada paremat loomingulist aju keskust drastiliselt, muutub inimene paremini probleemide ja konfliktide lahendajaks loomulikul teel. See ei järgi loogilist mustrit ja on seega täiesti vaba või iseseisev. Midagi nii püha antiikrahva jaoks, et ehitasid struktuure selle sümboliseerimiseks.
Kujutage ette, mida teavad nad veel aju sisemise töö üle. Võid kogeda neid sagedusi ja mõjusid läbi nutitelefoni. Paljud rakendused on tulnud samasugusele lahendusele, võttes kasutusele ajuhäälestuse.
Häälesta end meie planeedi südametuksele
Teadlased on kindlaks teinud, et didžeriduu instrumendist pasundav C# noot (mis on natukene kõrgem kui ülemaailmne standartne C# noodi häälestus) on ühesugunemaakoore sagedusega 136.10 Hz = C# (a1 = 432.1 Hz / 440 Hz - 31.4 cent). Maa südamelööki tuntakse teaduslikult Shcumanni resonantsi all, mis on globaalne elektromagneetiline elektriline resonants, mis asub maapinna õõnsuse ja ionosfääri vahel. Õõnsus resoneerub elektromagneetiliste lainete vahemikus 7.86Hz-8Hz vahel. Kui kaks aju osapoolt on sünkronseeritud üksteisega 8hz peal, siis nad töötavad koos palju harmoonilisemalt ja maksimaalse informatsiooni vooluga. Teisisõnu 8hz tundub olevat võti täieliku aju potentsiaali aktiviseerimiseks. Melatoniin ja pinoliin töötavad DNA tasandil, tekitades 8hz signaali, et võimaldada mitoosi (üks rakk jagu jagab kaheks identseks rakuks) ja DNA replikatsiooni (ühest molekulist tekib kaks identset DNA osa). Palju erinevate suurustega gonge kasutati pühapaikades, mis kõlasid kokku nagu orkester. Säärast muusikat tuvastati sfääride muusika all Pythagorase koolkonna jüngrite kohaselt, mis põhineb Tetractysi harmoonial, kõlades läbi universumi ja kõikide aspektide loodusest. Aspektid taevakehade liikumisest kuni aasta nelja hooajani välja ja moodustasid ühise keele jumalate, hingede ning inimeste vahel. Pythagoras kuulis sfääride muusikat kui väljuvat rännakut kehast ning kaalutles muusikat peamiseks vaimustumisel ning inimese hinge puhastumisel.
Kosmiline muusika oli Püthagorase uskumuste järgi universumi vundamendiks, mis pidavat vaimustama inimest, kes selle avastab ning olema ülemineku transpordi vahendiks inimhingelt jumalani.
Lõpetuseks lasen Teil kuulata võimalikult kõige vanemat teadaolevat heliteost
Sõnaseletused
resonants - kehade(ka mateeria) omavaheline kaasavõnkumine samasugusel sagedusel
universumi kuldlõige - kuldlõige ehk jumalik proportsioon annab tulemuseks matemaatilise konstandi phi (fii), mille ligikaudne väärtus on 1, 618. Kuldlõikelist seost esineb looduses väga palju: nt. päevalille õie ehitus, inimese pikkus jagada pikkusega nabast kuni maani, merikarpides, DNA-s on kuldsuhteid, Saturni rõngad on omavahel seotud kuldse lõikega, teo koja keerud moodustavad kuldse lõike
Kasutatud kirjandus: